Šicí stroje Gritzner

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 1035 je výkonný mechanický domácí šicí stroj se zabudovanýcm horním podáváním. Tento německý šicí stroj nabízí vertikální celokovový rotační chapač, dlouhé a úzké volné rameno.

10 990 s DPH

ks

Více než týden
Šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122 je mechanický domácí šicí stroj s DFT horním podáváním a 64 šicími programy. Tento německý šicí stroj nabízí celokovový vertikální rotační chapač, který má částečně pozlacený povrch.

12 990 s DPH

ks

Více než týden
Šicí stroj Gritzner Tipmatic 6152 je mechanický domácí šicí stroj s DFT horním podáváním a 84 šicími programy. Tento německý šicí stroj nabízí celokovový vertikální rotační chapač, který má částečně pozlacený povrch.

14 990

13 990 s DPH

ks

Více než týden
Šicí stroje Gritzner jsou kvalitní domácí šicí stroje německé výroby. Šicí stroje Gritzner splní představy začátečníků i zkušených švadlenek či krejčích. Šicí stroje Gritzner mají neobyčejnou tradici a prokazují se výhodným poměrem ceny a výkonu. Výkonější stroje pro šití silnějších látek jsou například vybaveny pozlaceným poloprůmyslovým chapačem. Max Gritzner se již v roce 1878 zapsal do dějin vynálezů šicího stroje, kdy přivedl na svět první rotační chapač bez brýlí. Šicí stroje Gritzner mají na co navazovat.
Německá ověřená konstrukce a systém horního podávání DFT, to je malá část toho, co šicí stroje Gritzner nabízejí. Pokud často šijete silnější materiály, pak jsou šicí stroje Gritzner ideální volbou. rodinu šicích strojů Gritzner představují šicí stroje Gritzner Tipmatic, stejně tak jako nová řada Gritzner Hobby.
Gritzner Tipmatic 
jsou šicí stroje, jejichž robustní konstrukce byla po desetiletí vylepšována a přiváděna tak k dokonalosti. Tyto mechanické šicí stroje jsou vybaveny vertikálním rotačním chapačem, který je hojně používán především u průmyslových šicích strojů a velkou výhodou je i systém horního podávání DFT. Tento systém zabezpečuje rovnoměrnost podávané látky a při šití více vrtstev silnější látky pak dokonale přesné prošití. Ovládání strojů Gritzner Tipmatic je pomocí přehledných tlačítek velmi jednoduché. Náročnějšího uživatele jiste potěší dlouhé a úzké volné rameno či polohování jehly vlevo nebo vpravo. 
Gritzner Hobby jsou novinkou a reakcí na stále vyšší poptávku zákazníků po levnějším, menším  šicím stroji s dostatečným množstvím funkcí pro běžné domácí opravy a občasné šití. Tyto modely jsou vhodné pro šití tenkých až středně silných materiálů !

Mám si koupit šicí stroj nebo overlock?
Při výběru je nutné si uvědomit, že overlockový steh šitý na šicím stroji je lepší, rychlejší a kvalitnější než klasické entlování. Pro většinu materiálů, především tkaných, to je plně dostačující obnitkování proti párání okrajů. Overlockové stehy jsou také někdy nazývány strečové stehy, protože jsou vhodné i pro šití úpletů a strečových materiálů. Kdežto overlockový steh šitý na stroji overlock je mnohem dokonalejší. Speciální šicí stroj overlock má totiž 2 jehly a zpravidla 4 nitě. Většina overlocků má navíc oproti šicím strojům diferenciál, kterým můžete steh regulovat dle požadavku a pružnosti materiálu. Overlock má také 2 vypínatelné nože, horní a spodní, které mohou oříznout přebytečný materiál. Naopak šicí stroje nemají ani diferenciál a zpravidla ani nože, i když některé novinky už jsou noži vybaveny.
Rozdíly mezi overlocky  a šicími stroji můžete vidět v kategorii overlocky, kde nabízíme velký výběr značek a modelů.

Při výběru šicího stroje je nutné dát pozor na to, že všechny šicí stroje v levnější cenové kategorii nemají overlockové stehy. U většiny modelů jsme pro Vás vyfotili a zobrazili pod šicím strojem stehy, které tento produkt obsahuje a nabízí. Obrázek lze zvětšit a podívat se, jestli šicí stroj obsahuje všechny stehy, které potřebujete. Pokud nevíte, jak vypadají overlockové stehy, nabízíme Vám je k nahlédnutí v našem podrobnějším vysvětlení k rozdílům mezi overlockovými stehy - overlockový steh u šicího stroje. Pokud není foto se stehy umístěno, kontaktujte nás a my pro Vás náhled stehů či informaci zajistíme.