Šicí stroje AEG

Kategorie neobsahuje žádná data
Původní značka AEG nebo také Allgemeine Elektricitats Gesellschaft byla německá firma založená v roce 1883 Emilem Rathenauem, jež koupil několik patentů slavného vynálezce Thomase Edisona a zabývala se výrobou širokého spektra elektronického a elektrického zařízení včetně šicích strojů. Ve shé historii již firma prošla mnoha změnami, například divzi domácích spotřebičů odkoupila firma Electrolux a i další divize byly spojeny s jinými společnostmi. AEG tak pod jinými obchodními názvy produkovalo například auta a dokonce i letadla. V roce 1997 došlo k úplnému rozdělení firmy a ta tak dnes používá označení AEG-Electrolux.
Co se týče oblasti šicí techniky, zde AEG produkuje šicí stroje a overlocky.  Šicí stroje AEG jsou jednoduché šicí stroje pro každého uživatele vhodné především pro domácí šití. Řada zákaznic ocení nejen jednoduchost šicích strojů AEG, ale i nízké ceny. Šicí stroje AEG mají volné rameno a řadu využitelných stehů, které uspokojí většinu milovníků hobby šití. Šicí stroje AEG jsou vhodné i pro ne příliš náročné začínající uživatele, kteří nechtějí přiliš investovat. Jsou to jedny z nejprodávanějších šicích strojů, ale je nutno si při nákupu dát pozor a kupovat zásadně u prověřených obchodů.

Šicí stroje AEG představují typického zástupce prodávaného v obchodních řetězcích. Stroje AEG jsou dostupné každé domácnosti, díky nízké ceně. Jedná se o jednoduché šicí stroje pro nenáročné uživatele, kteří nechtějí příliš investovat. Vhodné pro šití lehkých a středně silných látek.

Šicí stroj nebo overlock?
Při výběru je nutné si uvědomit, že overlockový steh šitý na šicím stroji je lepší, rychlejší a kvalitnější než klasické entlování. Pro většinu materiálů, především tkaných, to je plně dostačující obnitkování proti párání okrajů. Overlockové stehy jsou také někdy nazývány strečové stehy, protože jsou vhodné i pro šití úpletů a strečových materiálů. Kdežto overlockový steh šitý na stroji overlock je mnohem dokonalejší. Speciální šicí stroj overlock má totiž 2 jehly a zpravidla 4 nitě. Většina overlocků má navíc oproti šicím strojům diferenciál, kterým můžete steh regulovat dle požadavku a pružnosti materiálu. Overlock má také 2 vypínatelné nože, horní a spodní, které mohou oříznout přebytečný materiál. Naopak šicí stroje nemají ani diferenciál a zpravidla ani nože, i když některé novinky už jsou noži vybaveny. Rozdíly mezi overlocky  a šicími stroji můžete vidět v kategorii overlocky, kde nabízíme velký výběr značek a modelů.

Při výběru šicího stroje je nutné dát pozor na to, že všechny šicí stroje v levnější cenové kategorii nemají overlockové stehy. U většiny modelů jsme pro Vás vyfotili a zobrazili pod šicím strojem stehy, které tento produkt obsahuje a nabízí. Obrázek lze zvětšit a podívat se, jestli šicí stroj obsahuje všechny stehy, které potřebujete. Pokud nevíte, jak vypadají overlockové stehy, nabízíme Vám je k nahlédnutí v našem podrobnějším vysvětlení k rozdílům mezi overlockovými stehy - overlockový steh u šicího stroje. Pokud není foto se stehy umístěno, kontaktujte nás a my pro Vás náhled stehů či informaci zajistíme.