Pfaff Meeting

04.02.2014
V Praze se ve dnech 21. - 22. ledna 2014 konal meeting společnosti SVP, která mění způsob distribuce šicích strojů Pfaff v ČR. Změna se nedotkne zákazníků a příznivců této značky, naopak značka by se měla dostat do širšího povědomí a razantněji oslovit náročné uživatele.

Na sklonku roku jsme obdrželi pozvánku  od firmy Singer na setkání, ve které bylo zmíněno, že Singer Viking Pfaff (SVP) přebírá distribuci šicích strojů Pfaff a Husqvarna Viking v ČR a SR.

Vstup na Meeting SVP Praha 2014 Singer Viking Pfaff Meeting

Dlouhodobě jsme spolupracovali s firmou Pavel Haišman, která šicí stroje Pfaff na trhu v ČR a SR zastupovala od r. 1991 a od roku 2002 také Husqvarnu Viking. Tato doba, ale skončila. Jedna éra distribuce končí, jiná začíná, blízký hřbitov situaci asocioval černohumorně ...

Hřbitov u hotelu Dorint

...byť by nám to mohlo být a je upřímně líto, protože se stroji Pfaff i Husqvarna Viking jsme prožili i my pár let našeho života. Firma Singer Sewing Machine Company  ale dané firmě neprodloužila smlouvu a začíná s distribucí šicích strojů Pfaff a Husqvarna Viking  v ČR a SR od 22.1.2014. Za tímto účelem si ve dnech 21. - 22. ledna 2014 pozvala do Prahy, do hotelu Dorint, zaujala mě tam třeba i křesla...

křesla Hotel Dorint Stolek hotel Dorint Praha

a sníh, který v té době na Moravě nebyl ...

sníh v Praze v lednu

... významné partnery na meeting, kde představila jak stroje, tak i novinky a svoje manažery prodeje a podpory prodeje šicích strojů. Meetingu se účastnili odborníci na jednotlivý sortiment přímo z centrály pro Evropu.

 Manažeři SVP Manažeři Singer Viking Pfaff Manažeři SVP Manažeři SVP

Pozitivní je, že firma Haišman bude zajišťovat i nadále záruční servis šicích strojů Pfaff a Husqvarna Viking v ČR a SR. Bylo jí při této příležitosti i poděkováno za spolupráci a předán dar od SVP za kus poctivé práce.

Pavel Haišman ml.

Setkání mělo mimo skvělé atmosféry po celou dobu i stupeň gradace, stoupající trend. V odpoledních hodinách 21. 1. 2014 se konalo přivítání a skvělý raut, kde byla příležitost seznámit se i s dalšími pracovníky zatoupení Singer - Pfaff, stejně tak s prodejci této značky a podělit se o své zkušenosti a postřehy z trhu. Nicméně to hlavní přišlo až následující den. Rozděleni do barevných skupin, prezentace jednotlivých značek a jejich sortimentu.

Pohled do sálu, kde se meeting konal

Nabízí se tedy varianta přehledů tří značek samostatně v dalších pasážích našeho archivu.