Šest let po založení společnosti Toyota bylo vyrobeno celkem sto tisíc šicích strojů. Díky počátečním úspěchům byl v roce 1953 představen první domácí šicí stroj Toyota, který šil cik-cak steh. Jednalo se o šicí stroj s označením TZ-3.
Šicí stroje Toyota v 60. letech
V roce 1962 získala Toyota H222 japonské ocenění za vynikající kvalitu designu. V témže roce nastaly ještě další události významné pro šicí stroje Toyota. Byl vyroben již milion kusů šicích strojů. Jednalo se o velký úspěch, který byl dokladem velkého zájmu o šicí stroje Toyota. Pro zajištění lepších exportních příležitostí otevřela Toyota v New Yorku obchodní zastoupení jako základnu pro vývoz šicích strojů do Spojených států.
Vedle obchodních a technologických úspěchů získávala Toyota i různá ocenění. Jedním z nich bylo uznání významného příspěvku k rostoucímu japonskému vývozu od japonského Ministerstva mezinárodního obchodu a průmyslu v roce 1964. V roce 1965 dosáhla produkce šicích strojů Toyota již 1.500.000 vyrobených kusů.
Podpora exportních aktivit se nezastavila u newyorského zastoupení, ale v roce 1966 Toyota otevřela své evropské obchodní zastoupení v Belgii. Produkce šicích strojů nadále vzrůstala, takže v roce 1968 již byly vyrobeny dva milionů šicích strojů Toyota. Rozvoj prodejních aktivit si vyžádal o dva roky později založení společnosti AISIN U.S.A., INC jako prodejní základny pro Spojené státy, a podobný krok učinila Toyota o rok později rovněž v Evropě, kde vznikla společnost AISIN EUROPE S.A.
Co přinesla 70. léta pro šicí stroje Toyota
Rok 1972 přinesl další rozvoj pro značku Toyota a její šicí stroje, a to na technologickém i obchodním poli. Na technologickém poli byl představen přenosný šicí stroj s elektronicky poháněným motorem. Na obchodním poli se Toyota rozhodla pro expanzi ve Velké Británii, kde založila společnost AISIN U.K. LTD, a v Austrálii, kde vznikla společnost AISIN AUSTRALIA PTY., LTD. Obě dvě společnosti byly založeny pro podporu a rozšíření prodejů šicích strojů Toyota v obou zemích. V průběhu celých 70. let vznikaly obchodní společnosti zaměřené na podporu a rozvoj prodeje šicích strojů Toyota v řadě dalších zemích.
Vedle obrovského obchodního rozvoje procházely šicí stroje Toyota také svým technologickým pokrokem. V roce 1976 se začal vyrábět první elektronický šicí stroj Toyota a byly vyrobeny celkem tři miliony šicích strojů Toyota. Rok 1979 přinesl první počítačový šicí stroj od Toyoty. 70. léta představovala pro Toyotu velmi šťastné a slibné období, během kterého prošla společnost velkou expanzí a zaváděním převratných novinek.
Šicí stroje Toyota a jejich další rozvoj v 80. letech
Rovněž 80. léta přinesla řadu úspěchů, ke kterým patří zahájení výroby šicích strojů s horizontálním chapačem. Z dlouhé řady dalších úspěchů můžeme zmínit ještě zahájení výroby domácích overlocků z roku 1988 či výrobu malých šicích strojů z roku 1987, které byly v roce 1990 doplněny o horizontální chapač.
Jaké technologické novinky charakterizovaly šicí stroje Toyota v 90. letech
Řadou vynikajících novinek byla prodchnuta i 90. léta. Z tohoto období stojí za zmínku výroba počítačového šicího stroje s funkcí vyšívání monogramů (1992) či představení série šicích strojů SEWIE, pro jejichž zkonstruování byly využity zkušenosti deseti tisíc uživatelů šicích strojů Toyota. Na konci 90. let, v roce 1999 bylo vyrobeno 10 milionů šicích strojů Toyota.
Šicí stroje Toyota jsou moderní japonské šicí stroje, které jsou vyráběny se zvláštním zřetelem na kvalitu, preciznost a jednoduchost ovládání. Díky těmto charakteristikám poskytují šicí stroje Toyota vysoce kvalitní služby při domácím šití. Více informací o šicích strojích Toyota naleznou zájemci v kategorii Šicí stroje Toyota.