Vznášení patky od Juki - povzneste své šití!

06.04.2016
Vznášení patky je exkluzivní funkce, kterou firma Juki vybavila své šicí stroje řady HZL - DX. Vyplatí se ji mít, je-li vaším cílem přesný steh při šití více vrstev. Napadl vás zrovna patchwork? Jste na správné stopě.

Funkcí vznášení patky disponují exkluzivně šicí stroje značky JUKI - konkrétně modely Juki HZL-DX 5 a Juki HZL-DX 7. Funkce vznášení patky předchází nerovnoměrným švům při šití více vrstev látky. Je vynikající nejen pro patchwork, ale jakékoliv kvalitní šití profesionální kvality.

 

JUKI HZL-DX a zázračné vznášení patky


Šicí stroj Juki DX 7Funkce vznášení patky umožňuje šicímu stroji Juki HZL-DX 5 a šicímu stroji Juki HZL-DX 7 šít za pomocí lehce nadzvednuté přítlačné patky. Patka se nadzvedává v pravidelných intervalech od 0,1 mm po 2,5 mm. (dle nastavení uživatele).

Na obrázku vidíte názornou ukázku:


Vznášení patky Juki
Na fotografii lze vidět, že vlevo se látka lehce vlní, vpravo při šití s funkcí vznášení patky krabatění téměř nenastalo.
Jako materiál k sešívání jsme použili tři vrstvy z vlizelínu a dvou pláten zelené barvy v pořadí látka - vlizelín - látka.
  • Vpravo jsou dvě řady ušité na stroji Juki řady HZL-DX za pomocí funkce vznášení patky.
  • Vlevo jsou tři řady stehů ušité na Juki HZL-DX bez funkce vznášení patky.

Při šití více vrstev na šicím stroji se látka vlní a pod stehem se může lehce řasit (záleží na materiálu). Způsobuje to tlak přítlačné šicí patky na látku, která horní vrstvu jakoby hrne. Nadzdvihnutím přítlačné patky do polohy vznášení se toto chování šitého materiálu minimalizuje resp. zmizí. (Viz obrázek.) Z rozdílu je nadšený každý, kdo ho uvidí. Funkci vznášení patky si okamžitě přeje mít nejen každá patchworkářka, ale i profesionální švadlena.

Se šicím strojem řady Juki HZL-DX můžete ušít profesionálně vyhlížející stehy, a to všechno za pořizovací cenu šicího stroje pro domácnost.

Na šicích strojích Juki HZL-DX můžete dokonce kombinovat úžasné jedinečné technologie:

 
patentované blokové podávání šicích strojů Juki, který plně nahrazuje jinou technologii, zabudované horní podávání
+
jedinečnou funkci vznášení patky.
Těmito funkcemi jiné stroje pro domácnost nedisponují.

- Blokové podávání látky rovnocené zabudovanému hornímu podávání zajišťuje rovnoměrné podávání více vrstev i silných materiálů, stejně tak tenkých materiálů či úpletů.
- Funkce vznášení odstraňuje vlnění horní látky.
 

Jak na to?

Stisknutím tlačítka se symbolem vznášení patky se vaše patka začne v pravidelných intervalech nadzvedávat. Nastavíte tlačítky délku intervalu a můžete šít. Je to takto jednoduché. Ve spojení s dalšími funkcemi řady Juki HZL-DX, kterými jsou průmyslové blokové podávání látky SFDS a variabilní stehová deska pro rovný steh, bude výsledkem méně krabatění, méně nepravidelností a téměř dokonalý steh!