V džungli šicích strojů - jak si vybrat?

11.03.2016
V Ráji šití věříme, že na každého čeká jeho vysněný šicí stroj. Cesta k němu je ale občas trnitá. Proto než vyrazíte, pročtěte si náš článek. Zboříme spolu pár mýtů, které vedou k tomu, že zákazník zabloudí a se "svým" šicím strojem se mine.

1) Relativita ceny šicího stroje.
Dříve jste koupili šicí stroj za 3 tisíce korun, většina z nás ho platila léta z novomanželské půjčky, ale vydržel 20 až 30 let.
V současné době hodně lidí očekává, že to bude stejné a zapomíná, že koruna nemá stejnou hodnotu, nekoupíte za ni totéž. Navíc stroje již neváží 20 kg, ale je to spotřební zboží jako kterékoliv jiné. Proto za za 3 tisíce Kč nekoupíte srovnatelný stroj jako před 20 lety, ale stroj na občasné šití. Řadě zákazníků však bude stačit, protože šijí jen občas, např. jen opravy svých oděvů.


2) Šicí stroje na míru.
Dávno je konec dobám, kdy byste mohli výrobce spočítat na prstech jedné ruky a šicí stroje se lišily drobnými detaily. Technologie jde stále kupředu i v odvětví šicích strojů. Přibyly typy stehů, které dříve neexistovaly, např. dnes nejoblíbenější overlockový steh, dále patchworkové stehy, krásné dekorativní stehy, písmena, číslice atd. Existují automatické knoflíkové dírky více tvarů, automatický navlékač jehly atp. A k mechanickým strojům se přidaly elektronické, které fungují na jiných principech. Díky tomu existuje i mnohem více modelů šicích strojů.

Výrobci dnes vyrábí stroje v různých modelových řadách na míru potřebám uživatelů. Stroje levné, mechanické, na běžné opravy do každé rodiny nebo stroje pro švadlenky, které šijí denně jako hobby, dále stroje pro milovnice patchworku, dále stroje na zakázkové každodenní šití atp. Někdo šije hračky, druhý čepičky a třetí tašky z koženky a rifloviny. Určitě není vhodný jeden stroj pro všechny. Každý si vybere, co mu vyhovuje. A proto je v Ráji šití PORADNA a můžete nám zavolat či napsat a my Vám rádi poradíme "na míru." Stačí zavolat 725 505 344 nebo napsat na obchod(@)raj-siti.cz.


3) Co je to "občas"?
Domácí šicí stroj je určený pro občasné šití. To je věta, kterou se na našich stránkách dočtete často. Co to ale znamená v praxi? Co je to "občasné šití"?

Představte si, jak často na šicím stroji šijete. Je to pár hodin měsíčně? Pár hodin týdně? Dvě a více hodin denně? Obecně vám můžeme doporučit: čím častěji šijete, tím více se vám vyplatí investovat do kvalitnějšího, byť dražšího modelu. "Občasné šití" je šití párkrát do měsíce, maximálně párkrát do týdne. Pro každodenní šití budete potřebovat silný stroj, ale ne všechny stroje to vydrží. Proto je vhodné se u nás poradit na telefonním čísle 725 505 344 nebo napsat na obchod(@)raj-siti.cz.
 

A na závěr...


Krásnou metaforou je přirovnat šití k jízdě autem. Kdo potřebuje prostředek pouze na jízdu do práce a na nákupy, koupí si levnější auto, tzv. "pojízdnou nákupní tašku". Avšak s takovýmto autem byste nečekali, že zvládnete denně dojíždět stovky kilometrů vysokou rychlostí, nebo ano? Na to je třeba výkonnější auto.
U šicích strojů je tomu také tak: na silné, tvrdé materiály a každodenní šití potřebujete silnější, dražší model.

Vyberte si a poraďte se u nás, zda je výběr správný. Stačí zavolat 725 505 344 nebo napsat na obchod(@)raj-siti.cz. Ale nezapomeňte uvést, kolik hodin denně či týdně v průměru šijete, jaké materiály převážně budete šít a co od stroje očekáváte (nějakou speciální techniku?). Ideální je uvést i Vaši cenovou představu či limit. Tím zrychlíme proces doporučení. Protože v nabídce máme stroje od 2 tis. až po 70 tis. a více. A věřte, že už za ta léta víme, že pod výrazem "za rozumnou cenu" si každý představuje něco úplně jiného.

Věříme, že vám tímto článkem usnadníme výběr!
Váš Ráj šití