Šicí stroj Singer

02.04.2010
Šicí stroje Singer navazují na velmi dlouhou tradici vlastní značky. Díky dobré obchodní strategii si tyto šicí stroje získaly po celém světě vynikající jméno.

Šicí stroje Singer mají více než 150leté kořeny, na které současné šicí stroje Singer navazují. Šicí stroje značky Singer jsou realitou již velmi dlouhou dobu, a po celou tuto dobu byly velmi známé. První šicí stroje Singer byly poprvé uvedeny do prodeje v roce 1853 za cenu 100,- dolarů. V té době se šicí stroje Singer vyráběly v továrně v New York City.


V roce 1855 potkává šicí stroje Singer další novinka. Na světové výstavě v Paříži získává Singer první cenu. Ve snaze o maximální zvýšení prodejů zavedl Singer jako první na světě prodej systémem nájmu.


Další velké úspěchy pro šicí stroje Singer


V roce 1863 držela společnost Singer 22 patentů a její roční prodej činil 20 000 šicích strojů. O čtyři roky později se společnost Singer stala první nadnároční průmyslovo společnosti v USA, neboť založila nový výrobní podnik Singer na šicí stroje v Glasgově ve Skotsku.


Do roku 1880 zvýšil Singer svůj roční prodej na 250 000 šicích strojů a založil nové výrobní podniky na šicí stroje, tentokrát v New Jersey.


S příchodem roku 1889 uvedl Singer na trh zcela převratnou novinku - první elektrický šicí stroj. Přibližně o jedenáct let později, na přelomu století, prodával Singer již 1 350 000 šicích strojů ročně.


Šicí stroje Singer ve 20. století


Do nové administrativní budovy se vedení společnosti pro šicí stroje Singer přesunulo v roce 1908. Jednalo se o první mrakodrap a nejvyšší budovu na světě postavenou na Broadway v New Yorku. Tato budova se stala na 54 let řídícím a obchodním centrem firmy Singer, odkud se řídila výroba a prodej pro šicí stroje této značky.

Významnější milníky na sebe po otevření mrakodrapu v New Yorku nechaly dlouho čekat. Další milník tak přichází až v roce 1975, kdy Singer zahájil výrobu průmyslových šicích strojů.


Šicí stroje Singer vstupují do nového tisíciletí


Díky své výborné celosvětové pověsti si Singer mohl dovolit další rozvoj své činnosti. Prostřednictvím progresivního prodejního systému, rozsáhlé sítě 30 000 maloobchodních center a mnoha nepřímých prodejních míst po celém světě uvedl Singer na trh zboží z oblasti nábytku, spotřební elektroniky a dalších předmětů určených pro dlouhodobou spotřebu domácností.


V roce 2002 přišel Singer s další novinkou, kterou se stal šicí a vyšívací stroj Quantum XL-5000. Jednalo se o šicí stroj řízený počítačem, který nabízí rozsáhlé monosti pro využití paměťových karet při vyšívání různých vzorů a abeced. Tento šicí stroj měl řadu unikátních prvků, mezi které patřilo zcela automatické navlékání či výměna vyšívacích nití.