Šicí stroj Brother

18.07.2008
Brother, to nejsou pouze šicí stroje a overlocky, ale jsou zde také další kancelářské a domácí spotřebiče této značky. Další informace o firmě naleznete v našem článku.

Šicí stroje a společnost BrotherZáklady společnosti pro šicí stroje byly položeny již v roce 1908, kdy v Japonsku pan Yasui založil firmu na opravy pro šicí stroje. Podnikání se utěšeně rozvíjelo a čas spokojeně plynul. Až v roce 1925 synové zakladatele pocítili touhu něco změnit. A tak v tomtéž roce rozšířili podnikání firmy o výrobní provoz na domácí šicí stroje Brother. Do názvu firmy firmy na šicí stroje Yasui Brother Sewing Machine se dostalo její příští logo. O tři roky později, tedy v roce 1928 byly vyráběny první průmyslové šicí stroje již pod názvem Brother.


Firma a její zaměstnanci díky výrobě dílů pro šicí stroje a jejich následné kompletaci získali bohaté zkušenosti, a za dlouhá léta si vytvořili i rozvinutou tradici pro šicí stroje. Tyto zkušenosti a tradici ve výrobě jemné mechaniky pro šicí stroje se rozhodli využít i v oblasti kancelářské techniky. V 50. letech minulého století tato společnost na šicí stroje expanduje na rychle se rozvíjející trhy několika kontinentů. Společnost na šicí stroje se však nezastavila pouze u prostorové expanze, ale rozhodla se i pro expanzi v oblasti produktů. A tak v roce 1961 přichází s prvním psacím strojem. Úspěchy, jichž společnost na šicí stroje dosáhla i v jiných produktových oblastech, přinesly zájem o vstup do dalších odvětví. A tak deset let nato rozšiřuje Brother výrobu kancelářské techniky o výkonné jehličkové tiskárny.


Ve Spojených státech společnost původně na šicí stroje založila v roce 1954 Brother International Co. USA. Rostoucí obchodní činnost začala vyžadovat, aby v průběhu padesátých až osmdesátých let byly založeny pobočky nejen pro šicí stroje v Anglii, Francii, Německu, v zemích Beneluxu, Itálii, Rakousku, ale také v Jihoafrické republice, Izraeli, Mexiku, Brazílii či jinde. Poptávka po výrobcích Brother přináší v osmdesátých letech i budování nových výrobních závodů nejen pro šicí stroje ve Velké Británii, USA, Irsku, Malajsii, Taiwanu, Číně a modernizaci i rozšiřování původních japonských výrobních kapacit. Výrobky společnosti Brother se v současné době nabízejí ve více než 100 zemích světa.


Devadesátá léta znamenají pro Brother International výraznou orientaci na produkty kancelářské techniky a v roce 1991 přichází společnost Brother International se svým výhradním zastoupením i do České republiky. Český Brother International CZ je dceřinou firmou rakouského Brother International. Celá evropská linie společnosti je jednotně řízena z britského Manchesteru. V současné době Brother na českém trhu nabízí vedle šicích strojů pro domácí šití ucelený sortiment kancelářských produktů, kde dominantní postavení mají inkoustové multifunkční přístroje, laserové tiskárny, a také domácí šicí stroje, vyšívací stroje, a overlocky.


Při výběru šicího stroje je zapotřebí pamatovat na zdatnost a zkušenost uživatele stejně jako na zaměření šicího stroje. Širokou paletu potřeb pokrývají právě šicí stroje Brother. Prodej šicích strojů realizujeme prostřednictvím našeho internetového obchodu Ráj-šití.cz, kde prodáváme i šicí stroje Brother. Recenze, které jim ve výběru pomohou, uveřejňujeme v naší poradně pro šicí stroje na stránce Šicí stroje Brother recenze.