Šicí stroj Bernina

01.08.2008
Na našem internetovém obchodě ráj-šití.cz můžete zakoupit šicí stroje, vyšívací stroje a overlocky švýcarské značky Bernina. Pojďme se seznámit s historií těch světoznámých šicích strojů.

Šicí stroje Bernina

Šicí stroje Bernina - prodej

Výborné pověsti získané díky vysoké kvalitě a soustavým inovacím se těší šicí stroje Bernina. Prodej těchto šicích strojů zajišťuje náš internetový obchod Ráj-šití.cz. Jelikož nám záleží na tom, aby naši zákazníci byli dobře informováni, přinášíme tento článek o historii, kterou prošly šicí stroje Bernina. Hledáte-li šicí stroje Bernina on-line, můžete navštívit naši nabídku na šicí stroje Bernina online uveřejněnou.

Šicí stroje Bernina a jejich historie

Historie šicích strojů Bernina začíná na konci století plného gigantického pokroku pro šicí stroje. Na konci 19. století, přesněji v roce 1890 zakládá Karl Friedrich Gegauf mechanickou dílnu v malém švýcarském městečku Steckborn. V této dílně začíná vyrábět nově vynalezené šicí stroje na vyšívání monogramů. Než uplynuly první tři roky podnikání, Friedrich Gegauf sestrojil šicí stroj s dutým lemováním, který mohl šít rychlostí 100 stehů za minutu. Na tehdejší dobu se jednalo o pozoruhodný šicí stroj nejen díky své nezvykle vysoké rychlosti, ale také díky zvláštnímu stehu, jímž byl první na světě.


Podnikání Friedricha Gegaufa se postupně rozrůstalo, poptávka po jeho šicích strojích rostla. V roce 1929 však synové Friedricha Gegaufa, Fritz a Gustav, byli přinuceni k razantnímu kroku ve vývoji jejich podnikání. Prudký nárůst produkce si vyžádal otevření nové továrny ve Steckbornu. Od zahájení výstavby této továrny v roce 1929 uplynuly ještě další 3 roky, než se objevil šicí stroj, který jako první nesl název BERNINA. Tímto šicím strojem byl v roce 1932 šicí stroj Bernina 105, jehož název byl převzat od známé švýcarské hory. Nový šicí stroj si brzy získal renomé a byl velmi úspěšným, a to především díky své vysoké kvalitě.


Jednou ze základních charakteristik značky Bernina jsou neustálé inovace. Kořeny této tradice sahají až do počátků výroby těchto šicích strojů. Po zavedení nové značky firma využila své úspěšnosti a neusnula na vavřínech. A tak v roce 1943 v rámci neustálých inovací zkonstruovala jako první na světě šicí stroj s volným ramenem, který šil klikatý steh.


V roce 1975 v životě firmy přišla nová změna. Do vedení firmy nastoupila Odette Ueltschi-Gegauf, dcera Fritze Gegaufa, která tak začal nejen řídit firmu, ale získala i kontrolu nad majetkem. V roce 1986 přichází na trh další převratná novinka. Je jí první plně elektronický šicí stroj s označením Bernina 1130. Tento šicí stroj přinesl zjednodušení výkonu a obsluhy některých složitých operací při šití, ale zároveň dokázal zachovat pověstnou preciznost a kvalitu.


Po dalších dvou letech přichází do vedení společnosti Hans Peter Ueltschi a od své matky přebírá řízení Berniny. Jako vizionář otevřel dveře pro nové postupy a moderní technologie, a tak se rozběhl vývoj zkoumající možnosti implementace výdobytků moderní vědy do šicích strojů. Jelikož převratné novinky již patří ke značce Bernina, v roce 1998 se objevuje nový šicí stroj značky Bernina, který byl zkonstruován jako počítačový šicí stroj Artista 180. Mezi silné stránky tohoto šicího stroje patří jak možnost napojení na periferie, mezi které lze zařadit například vyšívací modul, tak i jeho přizpůsobení osobním potřebám.


Léta běží a tak i značka Bernina přichází do nového tisíciletí. Jak si asi povede? Pro začátek společnost Bernina ukázala, že je na 21. století dobře připravena. Tradice neustálých inovací, pověstná preciznost a tradiční kvalita, to je ten nejlepší kapitál pro uplatnění na trzích nového století. A již v roce 2002 tu máme další novinku - Bernina uvádí na trh nový šicí stroj Artista 200. Tento šicí stroj představoval novou definici standardu pro šití a vyšívání. Šicí stroj Artista 200 byl jako úplně první stroj na světě řízen počítačovým operačním systémem Microsoft Windows, což přineslo nepředstavitelné možnosti ve vývoji inovací a uživatelského komfortu.


Patří již k tradici značky Bernina, že její uživatelé nezůstávají pozadu za technickým pokrokem. K této vynikající vlastnosti přičtěte ještě kvalitu a preciznost, a pochopíte, co značka Bernina představuje. Pravidelné zavádění novinek, to je přesně to, nač se mohou zákazníci těšit.


A tak závěrem našim zákazníkům můžeme popřát šťastnou ruku při výběru toho správného šicího stroje.