Řezací plotry Brother

17.03.2014
Nové řezací plotry Brother se zabudovaným skenerem jsou nepostradatelnými pomocníky pro všechny kreativní švadlenky a tvořitelky. Plotr umožňuje vyříznutí velkého množství již uložených vzorů nebo si vzory jednoduše vystřihněte z časopisu, namalujte a naskenujte. S plotry Brother se meze nekladou!

Co je to řezací plotr? Plotr na první pohled konstrukčně připomíná tiskárnu i princip má podobný. Jen místo tisku vzory přímo vyřezává (nemá barvu, má nůž :-)). Vyřezávat můžete na papíry různých tvrdostí a materiálů, lepící fólie, nažehlovací fólie i na látku. Plotry Brother jsou vybavené přehledným, barevným dotykovým displejem, který lze podle potřeby polohovat. Displej s intuitivním ovládáním zvládne obsluhovat i začátečník a to bez potřeby počítače. 300 dpi skener umožňuje naskenování vlastních vzorů (např. z časopisu, fotografie, ruční kresbu apod.) s následným uložením do paměti plotru. Plotr si sám automaticky vytvoří obrys pro výřez.


      

Pokud často šijete např. patchwork či quilting, bude pro Vás jasným favoritem řezací plotr Brother ScanNCut CM 840. Obsahuje již v ceně nutné příslušenství pro vyřezávání vzorů na látce a to tzv. podpůrnou mezipodložku pro řezání látky a 140 quiltovacích vzorů již v paměti. Mezipodložka látku přilepením pevně zafixuje pro dokonalý výsledek. V balení plotru CM 840 navíc naleznete sadu 6 ks barevných fixů a 2 ks mizících fixů (1x fix smývatelný vodou a 1x fix sublimační) a specíální nůž pro hluboký řez (vhodný na riflovinu, fleese ...). Fix lze umístit místo nože a plotr vzor nakreslí. Tato skvělá "mašinka" má už v paměti celkem 840 uložených vzorů, 5 fontů písma a umí automaticky ke vzorům přidat část na šev!Řezací plotr Brother ScanNCut CM 600 nemá v základní výbavě příslušenství pro práci s látkou, a proto se hodí zvláště pro ty, kteří na látku plánují vyřezávat jen vyjímečně. Řezací podložky a mezipodložky na látku i fixy lze později dokoupit. Tento levnější typ obsahuje 600 uložených vzorů z toho 100 quiltovacích vzorů a rovněž 5 fontů písma.


Řezací plotry umožňují nepřeberné množství kreativních prací a staly se doslova hitem :). Představivosti se meze nekladou a tvořit můžete cokoliv, např. vlastní fotoalba, dílky pro patchwork, originální deky, přáníčka, vizitky a další.
 
 První spuštění

Po prvním spuštění určitě zjistíte, že to až takový problém nebude :-). Na displeji se zobrazí dvě ikony Pattern (vzory) a Scan (skenovat). Jednoduše si vyberete, jestli chcete vyřezávat z již uložených vzorů nebo si vlastní vzor naskenujete. Uložené vzory jsou rozděleny tématicky do několika kategorií. Při výběru konkrétního vzoru si zvolíte požadovanou velikost a ukáží se samostatné dílky z vzoru pro vyřezání. Po kliknutí na dílek se zobrazí rozložení dílků na "papíře" a můžete si přidat část na šev. Potřebovat budete řezací podložku a pokud budete vyřezávat na látku, tak i lepivou mezipodložku pro řezání látky, která materiál pevně zafixuje. Při vyřezávání na silnější materiál (plsť, riflovina, ...) použijte nůž pro hluboký řez.