Řezací plotry a nažehlovací folie

09.03.2016
Jedním z mnoha úžasných způsobu využití řezacího plotru je použít ho k výrobě nažehlovacích motivů na trička a mikiny. Ať už vás napadl osobitý dárek nebo reklamní potisk, přinášíme pro vás pár tipů, které vám usnadní práci.

Řezací plotry značky Brother vyřezávají obrázky, písmena a nejrůznější tvary do papíru, látek nebo fólií, včetně těch nažehlovacích. Možnosti využití plotru jsou nepřeberné. Dnes si povíme o vyřezávání motivů do nažehlovací folie.


Vlastní potisk trička snadno a rychle - a doma!

Triko potisk
K čemu je to dobré, ptáte se? Nažehlovací folie slouží k vytvoření nažehlovacích motivů na textilní materiály. Jsou populární jako potisky na oblečení, zejména trička a mikiny, nebo také sportovní dresy. Můžete si s jejich pomocí vytvořit jedinečný módní kousek, reklamní předmět, upomínku na událost (například maturitní ročník, dětský tábor, sportovní družstvo aj.), nebo si velmi jednoduše ozdobit své oblečení téměř jakýmkoli obrázkem si budete přát.

Jak? Řezací plotry Brother jsou schopné naskenovat a následně vyříznout téměř jakýkoli tvar nebo motiv. Líbí se vám obrázek z časopisu nebo na internetu? S pomocí řezacího plotru Brother ho můžete vyříznout do nažehlovací folie a tu potom nažehlit na vybraný kousek látky, třeba tričko.

1) Jaký plotr vybrat: typ plotru vybírejte podle uživatelských požadavků.
Máte vlastní návrh motivu, který si přejete přenést na nažehlovací folii (např. vektorovou nebo rastrovou grafiku, digitální fotografii nebo obrázek)? Doporučujeme vybrat plotr s USB rozhraním pro připojení k PC nebo paměťové zařízení, nebo propojení s PC skrze bezdrátové připojení WLAN.
Přejete si, aby vám plotr práci maximálně usnadnil a nepřejete si vytvářet vlastní návrhy? Pak doporučíme vybírat podle počtu zabudovaných vzorů a množství fontů.

Plotr Brother CM 3002) Jakou folii vybrat: při nakupování nažehlovacích folií se soustřeďte na tloušťku folie (max 1,5 mm) a materiál. Ve standardní výbavě plotru je standardní nůž, pro řezání silnějších materiálů doporučujeme dokoupitelné příslušenství - nůž pro hluboký řez.
Výjimečně si zákazník může přát vyřezávat folii s kovovými přísadami, jako jsou například glitrové folie. Ty jsou pro domácí řezací plotr méně vhodné nebo nevhodné vůbec. Kovové částečky v nich obsažené tupí řezací nože a dochází tak k jejich rychlejšímu opotřebení nebo poškození.Řezací plotr Brother CM 600


3) Příslušenství: velikost vyřezaného motivu můžete zvětšit dokoupením větší podložky, která je v nabídce volitelného příslušenství pro plotry

4) Na co je možné nažehlovat: nažehlovacích folií je několik typů a můžou se lišit přilnavostí a vlastnostmi. Existují například folie sametové, folie s reflexními prvky aj. Ujistěte se před koupí folie, že je určená pro nažehlení na vámi vybraný typ materiálu. Některé materiály, jako elastické sportovní dresy, mohou být problematické, například mohou způsobit popraskání nažehleného vzoru, pokud jsou příliš pružné. Skonzultujte výběr nažehlovací folie s prodejcem pro konkrétní materiál.