Ráj šití a Prague Patchwork Meeting 2015

28.04.2015
Ráj šití nemohl chybět na Prague Patchwork Meetingu 2015, kde byly prezentovány jednak novinky od značek šicích strojů, ale také to nej z patchworku a quiltingu.

Všichni, kteří se zajímají o patchwork a quilting, o šití, nemohou chybět na Prague Patchwork Meetingu. Ten letos nabídl pestrou paletu nejen strojů, ale také ukázek prací patchworku a quiltingu z celého světa.  Na stánku zastoupení značek byly tedy k vidění samozřejmě stroje, novinky, ale také jiné pikošky, kdy některé značky svůj program doprovodily o atraktivní prezentace, ukázky ručních prací a spestřily tak program PPM o zajímavosti, které lákaly diváky, návštěvníky, kdy se občas nával dal přirovnat k davu. Tento zvýšený zájem byl např. na stánku Bernina, kdy letos vyrazili do Prahy sami Švýcaři.

Bernina na PPM 2015

Ti sebou přivezli i tvorbu ze zemí jako Kazachstán atd. PMM byla výstavou vskutku i díky tomu světovou. Bylo zde slyšet mnoho jazyků, ale společné téma i na škole šití. Tu letos "vedla" značka Janome.

Kazachstan Projekt na PPM 2015

Patchwork je zábavou pro generace, čehož důkazem byla výstava prací Kids Patch! Samozřejmě z řady zemí.

Kids Patch

Patch Kids

Jednou z atrakcí byly také ukázky malování na vodní hladině.

A naši přátelé z Francie s kouzlem starobylých uliček venova a malých městeček s neopakovatelnou atmosférou.

Francie na PPM

Na stáncích vystavovatelů probíhaly i praktické ukázky a prezentace viz např. značky Brother.

Stánek značky Brother

Součástí byla i výstava klobouků, obrazů a další.

Klobouky

Pro ty, kteří mají rádi barvy, o kterých patch a quilt jsou, pak se zde mohli setkat s úsměvem dvou významných osobností tohoto "hnutí". Probíhala zde totiž mj. autogramiáda Kaffe Fassetta.

Kaffe Fassett

Kaffe Fassett

Pokud byste chtěli vidět PPM 2015 více v obraze, pak: Prague_Patchwork_Meeting_2015.