Overlocky Baby Lock

27.07.2011
Baby Lock je nejvýznamější japonská firma ve výrobě overlocků, která s heslem For the love of sewing ("Z lásky k šití") dobývá svět již více než 40 let. Nejen moderní overlocky Baby Lock stojí za to vidět v akci.

Overlocky Baby Lock a jejich historie
Historii firmy Baby Lock můžeme datovat od roku 1964, kdy skupina inženýrů a manažerů pracujících ve společnosti Tokyo Juki Industrial Company, která vyrábí průmyslové šicí stroje, dostala nápad sestrojit menší a lehčí overlock pro domácí šití. Šití na domácích strojích totiž v té době trvalo hodiny, zatímco na průmyslových minuty. Věřili, že lidé by lepší kvalitu a rychlost průmyslových strojů na svém šicím stroji doma uvítali.

Poté představili tento nápad v Tokiu vedení firmy, ta však nápad nepřijala. Tým byl natolik oddaný své myšlence, že opustil společnost Tokyo Juki Industrial Company a založili si svou vlastní firmu Juki Co. LTD. Chtěli vyrobit menší "baby" stroj, který by šil overlockový steh, vznikl tak název Baby Lock.


Na fotografii je světově první sériově vyráběný domácí overlock z roku 1967.Zajímavostí je, že v pozdějších letech se i firma Tokyo Juki Industrial Company začala zabývat výrobou domácích overlocků.

Dnes si společnost Baby Lock i přes velkou konkurenci stále drží přední příčky ve výrobě overlocků a šicích strojů především díky patentům, které jiné stroje nemají. Příkladem může být  patentované navlékání nití vzduchem - Jet-Air Threading, které navleče nit prakticky samo. Stačí jen umístit konec nitě do smyčkovače v kterémkoli navlékacím portu a zmáčknout páčku.


Společnost Baby Lock stále vytváří nové a nové vylepšení a díky tomu nabízí moderní stroje s nejsnadnějším ovládáním a originálními inovacemi.
Baby Lock je světová špička v oblasti designu, technologií a kvality overlockového šicího průmyslu.Jak vypadají overlocky dnes a další informace se dozvíte v kategorii overlocky Baby Lock.