Ohlédnutí za Prague Patchwork Meetingem 2014

17.04.2014
Prague Patchwork Meeting 2014 je bezpochyby jedinečná událost, která přiláká každoročně do Prahy to nejlepší z patchworku a quiltingu nejen od nás, ale z celého světa. Co přinesl PPM 2014? Co bylo k vidění jen krátce a stroze, vyplatí se spíše přijet podívat.

Prague Patchwork Meeting je jasnou událostí, kterou je lépe navštívit než popsat. Jak totiž chcete popsat něco, co je tak barvité, osobité, kreativní a přitom to v sobě má i spousty osobní píle, dřiny, představivosti, krásy, geometrie, popírá i některé zákony, hlavně v očích laika, protože se někdy jedná o neskutečná díla? A to jsem spoustu kongruentních i nekongruentních přívlastků vynechal. Myslím si, že bude lepší, přidat k pár slovům pár fotografií z této události, která v pravdě s námi šije a dokreslit tak jen kratičkou dobu, strávenou v prostorách hotelu Step v Praze ve dnech jeho konání.

Prague Patchwork Meeting

Samozřejmě, že PPM využili přední značky k prezentaci svých novinek, které zavádí na trh, toho nejlepšího co si myslí, že nabízí či chystají. Využili možnost předvést těm, kteří mají šití a patchwork s quiltingem pod kůží to, co by ztěží viděli na jednom místě.

Pravidelně se na ploše, kde byla značka Brother konaly prezentace řezacích plotrů (řezací plotry), které určitě přivítá řada kreativních švadlenek nebo maminek, které chtějí tzv. individualizovat svůj výtvor nebo jej zpestřit něčím, co jiní nemají.


Prague Patchwork Meeting Prezentace řezacích plotrů Brother

Prezentaci Brother vévodily vlajkové šicí stroje z každé výrobkové a cenové řady včetně vyšívacích strojů.

Šicí stroje Brother

Vyšívací stroj Brother v akci:

Vyšívací stroj Brother


Na PPM si velkou plochu vysloužila i Bernina, která se tentokráte prezentovala již s firmou Haišman a také  ruku v ruce v jednom prostoru s klubem patchworkářek Bernina.

Prezentace Bernina na PPM 2014

Dokonce byl k vidění i potvrzený rekord největšího počtu jehelníčků, každý svého druhu :-).

500 jehelníčků a rekord k tomu


Na PPM se prezentovala řada zemí se svou tvorbou, tvorbou svých klubů. Ukazuje to na zřejmý fakt, PPM má své jméno za hranicemi. Patchwork a quilting je cestou a způsobem, který hranice stírá.

Např. kluby - Britské ostrovy:

Británie - quilt

Litva:

Litva patchwork na PPM 2014

a další země včetně samozřejmě České republiky:

Český quilt na PPM 2014

K vidění byly samozřejmě i látky, příslušenství pro šití a hobby.

Látky na PPM 2014 Materiály pro šití a hobby na PPM 2014

Na PPM odprezentoval značka Janome svoji top mašinu 15 000!

Janome 15000

Předvedla daleko více na svém stánku vybaveném i dalšími stroji.

Janome na PPM 2014

Janome na veltrhu odprezentovala i své partnery, jedním z nich byla samozřejmě i naše společnost OK business, provozující Ráj šití již řadu let.

Prodejce šicích strojů Janome - OK business


Návštěva Prague Patchwork Meetingu je vždy zážitek. Nejen díky tomu, co je k vidění, ale také kvůli lidem, se kterými se tam můžete sejít a kteří jsou tzv. podobně "zasaženi".

Děkujeme organizátorům a těšíme se na další ročník, PPM 2014 je mrtev, ať žije Prague Patchwork Meeting 2015, který by si možná zasloužil větší prostory, protože PPM je jeden z mála, dnes jej lze již takto nazvat, veletrhů, který roste a roste i počet návštěvníků. Držíme palce.

Tým
Ráj šití

P.S.
Haló, kdyby bylo fotek málo :-). pak: Prague Patchwork Meeting 2014 v obrazech :-).