Návod na použití lemovačů Lucznik

20.05.2016
Víte, co je jedním z nejlepších příslušenství, které můžete dokoupit pro svůj šicí stroj? Lemovač! Lemovač je přídavná patka, která za vás automaticky založí lem, zatímco vy šijete. Jak na to? Provedeme vás nasazováním držáku na lemovače, nasazením lemovače a upevněním látky do lemovače krok po kroku.

1. Zvedneme patku, zamáčkneme zadní páčku a patku sundáme.
Návod na použití lemovačů Lucznik 1

2. Povolíme šroubek a sundáme i univerzální držák patek. Šroubek neodšroubujeme úplně, stačí pár otáček.
Návod na použití lemovače 2

3. Na šroubek nasadíme držák lemovačů a opět ho dotáhneme (šipka 1). Na úchyt (šipka 2) nasuneme lemovač.
Návod na použití lemvoače 3

4. Lemovač má na jedné plošce kulatý otvor, kterým ho nasadíme na úchyt (šipka 2) a na který navazuje otvor posunu. Na něm můžeme celý lemovač posunovat dle potřeby doleva. Tímto posunem určujeme pozici jehly v následném šití. Zajistíme lemovač dotažením kolečka (šipka 1). Do otvoru (šipka 3) zasuneme horní nit a vytáhneme dozadu na pracovní plochu.
Návod na použití lemovače 4

5. Ve směru šipky 1 nasuneme do šneku lemovače látku a to dostatečně hluboko, aby vytvořila záhyb. Současně ji posouváme dozadu ve směru šipky 2.
Návod na použití lemovače 5

Nedostatečně vložená látka:
Návod na použií lemovače 6

Správně vložená látka:
Návod na použití lemovače 7

6.    Patku přitlačíme k podložce a lemujeme.
Návod na použití lemovače 8

V našem e-shopu nabízíme držák lemovačů, lemovače v různých velikostech 0,6 cm, 0,9 cm, 1,5 cm a 2,2 cm a nabízíme také cenově zvýhodněnou sadu všech těchto velikostí lemovačů včetně držáku. Sada lemovačů vč. držáku Lucznik za zvýhodněnou cenu


Natažení látky do lemovače není úplně snadné, ale všechno chce cvik. Když to budete trpělivě zkoušet, jistě vám to brzy půjde. Práci výrazně usnadní předchozí zažehlení lemu.