Kráčející patky Janome - rozdíly

15.02.2013
Vzhledem k tomu, že se nám množí dotazy ohledně kráčejících patek neboli patek s horním podáváním pro šicí stroje Janome. Rozhodli jsme se, že Vám v následujícím článku (pro usnadnění výběru) popíšeme všechny dostupné kráčející patky pro šicí stroje Janome a rozdíly mezi nimi.

Nabídka kráčejících patek (patek s horním podáváním či transportem) pro šicí stroje Janome je opravdu široká a né každý se v ní vyzná. Nejprve je potřeba vědět, jaký chapač váš šicí stroj má. Zda se jedná o vertikální kyvný CB chapač nebo horizontální rotační chapač, u kterého se vkládá cívka shora a má průhlednou krytku. Zpravidla platí, že levnější šicí stroje mají chapač kyvný a dražší šicí stroje mají chapač rotační.


Nejprodávanější šicí stroje Janome a jejich chapače:

Šicí stroj Janome IT 1011 - kyvný CB chapač
Šicí stroj Janome 920 - kyvný CB chapač
Šicí stroj Janome 415 - kyvný CB chapač
Šicí stroj Janome 423 S - kyvný CB chapač
Šicí stroj Janome 601, 603, 605, 607 - rotační chapač
Šicí stroje Janome řady Horizon - rotační chapač

Pokud již znáte typ chapače u vašeho šicího stroje, výběr mezi kráčejícími patkami se podstatně zúží.

 

Kráčející patky pro kyvný CB chapač u šicích strojů Janome:


Patka kráčející (horní podávání) úzká CB chapač
Jedná se o užší a jednodušší kráčející patku, která je vhodná pro začátečníky. Patku ocení i zkušenější švadleny, které z nějakého důvodu potřebují pro ušití výrobku patku horního podávání užší. Tím, že je tato patka úzká, nemusí být tolik účinná při šití silnějších materiálů nebo více vrstev látky. Patka kráčející úzká je neoriginální příslušenství nejen pro šicí stroje Janome.


Patka kráčející (horní podávání) standardní Janome CB chapač
Standardní kráčející patka běžných rozměrů, pro šití běžných látek, která má navíc vodič látky. Vodič látky (součást příslušenství) usnadňuje vedení švu, zvláště při prošívání více vrstev látky např. prošívaných ozdobných dek metodou quilting. V tomto případě se jedná o originální patku značky Janome. Patka má vyšší cenu, může být kvalitnější.


 

Kráčející patky pro horizontální rotační chapač u šicích strojů Janome:

Pro šicí stroje Janome s rotačním chapačem jsou k dostání již pouze originální patky značky Janome.


Patka kráčející (horní podávání) standardní Janome rot. chapač
Standardní a originální kráčející patka pro šicí stroje Janome s rot. chapačem. Jedná se o kráčející patku UZAVŘENOU, na steh není pod patkou vidět.Používá se pro šití klouzavých nebo problémových materiálů (tricot, džínsovina, vinyl, kůže aj.). Patka umožňuje šití těchto materiálů bez řasení, či vzájemného posunu sešívaných látek. Patka se dodává s vodičem látky, který usnadňuje vedení švu, zváště při prošívání více vrstev látky např.prošívaných ozdobných dek metodou quilting.


Patka kráčející (horní podávání) standardní s vodičem Janome rot. chapač
Originální standardní kráčející patka otevřená Janome pro šicí stroje s rotačním chapačem. Jedná se o kráčející patku OTEVŘENOU, na steh je pod patkou vidět a umožňuje tak preciznější šití. Patka je vybavena i vodičem látky, který snadněji vede steh, pokud je potřeba šít podél okraje či vodorovně.K čemu se vlastně kráčející patka používá? Patka kráčející se jinak nazývá patkou pro horní podávání, tzn. že tato patka při šití podává a tlačí na látku shora. Díky tomu kráčející patka umožňuje sešívání více vrstev látky bez nechtěného posunu některé vrstvy. Efekt lze dobře vidět při sešívání vzorované látky např. s proužky. Pokud šijete metodou patchwork či quilting a nemáte šicí stroj s již zabudovaným horním podáváním, bude Vám kráčející patka nezbytným pomocníkem.
 
                  
Kráčející patka standardní pro kyvný CB chapač Kráčející patka otevřená pro rotační chapač Janome


Představení kráčející patky