Elektronický šicí stroj Lucznik Marilyn nabízí stejně jako většina elektronických strojů spoustu možností a vychytávek, které práci nejen usnadní, ale také zpříjemní a zkvalitní, šití vás bude hned víc bavit, případně se stane vaší závislostí.
Funkce, vezmeme to hezky zleva doprava
Navlékač jehly: ať už hůř vidíte nebo se nechcete pokaždé při navlékání trefovat do jehly, je to pomocník, který vám navlékání ulehčí. No popravdě, je potřeba to trochu natrénovat, ale pak už je navlékání hračka. Stačí se držet návodu.
Tlačítko START/STOP: to že má stroj tlačítko START/STOP, neznamená, že mu chybí pedál, ale opět je to výhoda. Tlačítko se používá pouze tehdy, když není připojen pedál. A k čemu jej tedy využijete? Při navíjení nitě na spodní cívku, při vyšívání knoflíkových dírek, kdy nemusíte hlídat, kdy už stroj dírku dokončil a začíná jí vyšívat znovu. Stiskem tlačítka stroj spustíte a až je dírka vyšitá, stroj se zastaví. Samozřejmě můžete pomocí tlačítka i šít, na začátku šití jej stisknete, stroj bude šít a na konci opět stačí stisknout a stroj se zastaví. Pokud šijete pomocí tlačítka START/STOP šití bez pedálu, tak stroj šije konstantní rychlostí, kterou si na stroji nastavíte.
Tlačítko zpětného šití: nad tlačítkem START/STOP, vidíme ještě jedno tlačítko se zahnutou šipkou a to je pro zpětné šití. Ano, tímto tlačítkem steh / šev zapošijeme. Po dobu, co budete tlačítko držet a současně buď spustíte stroj pedálem nebo stisknete tlačítko START/STOP, bude stroj šít dozadu.
Polohování jehly: tímto tlačítkem jehlu dáte buď do dolní nebo horní polohy. Horní poloha jehly je potřeba vždy když stroj navlékáte pomocí navlékače a také Vám usnadní vytahování nití při dokončení šití, kdy je steh plně dokončen a nitím tak nic nebrání, aby šly hladce ze stroje vytáhnout. Dolní polohu jehly využijete, když budete práci pod strojem potřebovat otočit. Jednoduše stisknete tlačítko, jehla se zapíchne, vy si pod strojem práci otočíte, ať už je to při šití rožků a podobně nebo potřebujete materiál urovnat a nechcete, aby se vám posunul. Po dokončení úprav začnete šit a stroj se chová jako obvykle.
Tlačítko zapošití: je to takový červený terčík. A k čemu slouží, když už jedno zapošití na stroji máme? Pomocí tohoto tlačítka se steh zapošije na místě, takže jej využijete například u dekorativních stehů, kde by zpětné šití, přešívání předchozích stehů, nevypadalo hezky, ale přesto chcete mít stehy zajištěné. Dále můžete tlačítko využít při tzv. dokončení stehu. Když šijete některý z dekorativních stehů, např. srdíčka a nechcete úpěnlivě hlídat, kdy stroj došije srdíčko a začíná nové, tak stisknete tlačítko a jakmile stroj vzor došije, tak se zastaví. Pokud šijete pomocí pedálu, stroj zpomalí.
Tlačítka +/-: pomocí těchto tlačítek si volíte příslušný druh stehu, který chcete šít. A další funkcí těchto tlačítek je volba délky a šířky stehu. Výhodou elektronických strojů je to, že při zvolení stehu se steh nastaví tak jak by měl správně vypadat. Pomocí tlačítek si můžete délku i šířku ještě upravit podle vlastních potřeb.
Označení HD: stroj má silnou konstrukci, takže si lépe poradí i s vyššími vrstvami než většina elektronických strojů v podobné cenové kategorii.
Regulace rychlosti: ovladač regulace rychlosti, si jednoduše můžete nastavit na takovou rychlost, jakou si troufáte šít, nebo jakou potřebujete šít. Pedál vás potom na vyšší rychlost nepustí, vždy bude šít max. nastavenou rychlostí, ale můžete zpomalovat i zrychlovat v průběhu šití. Pokud používáte pro šití tlačítko START/STOP, tak stroj bude šít zvolenou rychlostí.
Tak co říkáte? Není to paráda? Takových funkcí a když víte, jak je používat, hned bude práce se strojem jednoduší.
Nebojte se pokroku a využijte vše, co dnešní stroje nabízejí.