Většina lidí řekne: „No to je přece jasné, to jsou šicí stroje.“
Ano, to ví každý, kdo se jen trochu pohybuje v oblasti šití anebo v oblasti šicích strojů a nemusí být odborník či prodejce šicích strojů. Hlavně osoby, co už si něco málo pamatují, vědí, že v době socialismu to byla jedna z mála dostupných značek šicích strojů. Ještě se zde prodávaly Veritasky. A bylo to podpultové zboží. Luczniky vozily podniky zahraničního obchodu v rámci RVHP z Polska a Veritas zase z NDR. (Také na Vás dýchla atmosféra z Pelíšků?)
No, ale my se Vás ptáme: co znamená slovo „Lucznik“. A ne, čeho je to značka. Málokdo to bude vědět, pokud není polské národnosti. Znamená to totiž v překladu „lučištník“. A proto obrázek lučištníka použil výrobce šicích strojů Lucznik i do svého nového loga. Výrobce si je jist, že s lučištníkem = Lucznikem trefí zákazník při volbě šicího stroje do černého.
A můžeme potvrdit po několikaletých zkušenostech s novou modelovou řadou šicích strojů a overlocků Lucznik a záručním i pozáručním servisem, že volba šicího stroje Lucznik je opravdu dobrá volba. Pokud si Vás značka Lucznik v dobách socialismu eventuelně nezískala a patříte k příznivcům Veritasek, tak nutno říci, že se Lucznik z minulosti poučil. Poláci na to šli chytře. Vždyť jsou to, jak známo, dobří obchodníci! To nikdo nemůže popřít. V době, kdy většina značek vyrábí šicí stroje z plastových součástek, v některých případech i ze 100 % a pak se pyšní a chlubí, jak jsou tiché, lehké a levné, což logicky vyplývá z plastových dílů, Poláci začali vyrábět novou modelovou řadu šicích strojů s kovovou kostrou a v šicím mechanismu použili kovové součástky. Tu kovovou kostru některé další značky také mají, ale kovové součástky v šicím mechanismu už ne. A protože jak už bylo zmíněno, nikdo nepochybuje, že Poláci jako dobří obchodníci umí vždycky vyjednat opravdu nízké ceny, tak zde máme na trhu kvalitní šicí stroje s dlouhou životností a ještě za výhodnou cenu.
Už tedy víte, proč je lučištník = lucznik v logu značky Lucznik? Je to prostě trefa do černého.