Blokové podávání látky - proč ho chtít?

01.12.2015
Víte, co je Square Feed Drive System? Pro anglicky nemluvící přinášíme článek, který vysvětlí, proč je SFDS alias blokové podávání látky výhodou, za kterou se vyplatí připlatit.


Co je Square Feed Drive System?


Blokové podávání látky je špičková technologie podávání. S její pomocí budete schopní vytvářet stehy profesionální kvality na jakémkoli druhu látky. Blokové podávání plně nahrazuje horní podávání.

Systém Square Feed Drive, alias SFDS, je blokové podávání látky. Tento úžasný způsob podávání látky vynalezla firma Juki pro své průmyslové stroje nejvyšší kvality. Název znamená volně přeloženo do češtiny "systém čtvercově poháněného podavače". Někdy se mu říká taky obdélníkové podávání látky.
SFDS podavač je oproti klasickému vylepšený díky způsobu, jakým se pohybuje. Narozdíl od obyčejného podavače, který se točí po tvaru elipsy, blokový podavač rotuje po obvodu obdélníku a na látku tak vyvíjí ve všech místech stejný tlak - narozdíl od klasického podavač, který tlak vyvíjí nerovnoměrně. SFDS tak látku podává mnohem rovnoměrněji, zejména ve více vrstvách. Silné podávání, stejnoměrný steh, snadnější práce s více vrstvami látky - to jsou ideální vlastnosti pro většinu šicích projektů, zejména pak pro ty složitější, které vyžadují naprostou přesnost.
Šicí stroje z aktuální nabídky Ráje šití (březen 2016), které mají blokové podávání látky:

Šicí stroj Juki HZL - DX 5

Šicí stroj Juki HZL - DX 7

Šicí stroj Brother NV 1100

Šicí stroj Brother NV 1300