0
0,- 

Šicí stroj Necchi

26.02.2013
Značka Necchi Vám nic neříká a už vůbec ne ve spojení s šicími stroji? Určitě nejste jediní. Samotné nás překvapilo, kam až historie těchto italských šicích strojů sahá a jakou mají tradici! Šicím strojům Necchi dělala v 60. letech 20. století tvář dokonce i samotná Sofia Loren.

Historický šicí stroj značky Necchi
Vše začalo mezi první a druhou světovou válkou okolo roku 1925 ve městě Pavia v Itálii, kdy značka Necchi [nekki] představila jeden ze svých prvních šicích strojů (můžete vidět na obrázku). Připadá vám šicí stroj povědomý? Je to dost možné, protože byl sestrojen na základě velmi známého a vzhledově téměř totožného modelu Singer 15. Tento model Necchi se stal oblíbeným v celé Itálii a postupně se dostal do celého světa.

Značka Necchi si vždy zakládala na nejmodernějších technologiích, kvalitě a prvotřídním vzhledu inspirovým těmi nejkrásnějšími ženami. V době největší slávy byly šicí stroje Necchi považovány na luxus a symbol společenského postavení. Tomu také odpovídala jejich cena.


                             


Reklama na šicí stroj Necchi Supernova se Sofií Loren
Velkou slávu značce Necchi získal model s názvem Supernova, představený roku 1955. Šicí stroj Supernova byl elektrický stolní šicí stroj, uměl šít klikaté i dekorační stehy. O významu této značky vypovídá i fakt, že šicím strojům Necchi Supernova dělala reklamu hvězda světové kinematografie 60. let 20. století Sofia Loren.

Nějvětší úspěch však přinesl model Mirella. Navrhl ho pro Necchi roku 1957 Marcello Nizzoli a dodnes je tento šicí stroj umístěn v Muzeu moderního umění v New Yorku (viz obrázek níže).

V roce 1961 přišel na řadu model Supernova Julia, který už dokázal obšívat knoflíkovou dírku a automaticky se vypnout po jejím dokončení, stejně tak u dekorativních stehů.

Šicí stroje pod značkou Necchi se vyrábí dodnes a stále si drží svou důležitost na poli šicích strojů, i když v České republice prozatím méně známé. Šicí stroje Necchi představují kvalitu s italskou elegancí a nejmodernějšími technologiemi.
Šicí stroj Necchi Mirella
Elektronické šicí stroje Necchi dnes vyrábí japonská společnost HAPPY Industrial Co. Ltd. Tradiční výrobce špičkových průmyslových vyšívacích strojů. Šicí stroje Necchi jsou vyrobeny z kvalitních materiálů.

I přes poměrně vysokou cenu těchto šicích strojů se investice jistě vyplatí, protože se značka Necchi nebála dávat záruku na své stroje i třeba 25 let!

V katerogii šicí stroje Necchi naleznete aktuální modely Necchi. Jedná se o elektronické šicí stroje s LCD displejem a řadou užitečných funkcí pro kreativní šití.KATEGORIE
Nejprodávanější
Platební metody
Naši partneři
Weblogo
Doporučujeme z naší nabídky
 
Cena s DPH: 29 990,- 
ks
 
Cena s DPH: 22 490,- 
ks
 
Cena s DPH: 23 990,- 
ks
 
Cena s DPH: 12 990,- 
ks
Mohlo by vás zajímat

Copyright 2008 © OK business, s.r.o.
Šumavská 416/15 , 602 00 Brno, IČ:26908280, DIČ:CZ26908280, více info v kontaktech © OK business, s.r.o. - všechna práva vyhrazena Šicí stroje
Google
statistics NetDirect
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.