0
0,- 

Šicí stroj AEG

26.02.2013
Společnost AEG, jejíž šicí stroje naleznete v naší nabídce, je v našich zemích dobře známá. AEG ovšem není jen jednou z mnoha společností, které dodávají svoji produkci na trh. AEG je zcela jedinečná v tom, že jako jedna z mála dokázala změnit svět. Nevěříte? Tak si přečtěte náš článek.

Počátky společnosti AEG


Německá firma AEG (Allgemeine Elektrizitäts-Gesellschaft) se zaměřuje na výrobu elektronických a elektrických zařízení, mezi které patří i šicí stroje AEG z naší nabídky. Firmu AEG založil v roce 1887 Emil Rathenau, který zakoupil od amerického vynálezce Thomase Edisona několik patentů. Prvním produktem, který byl na trh uveden pod značkou AEG, nebyly šicí stroje ale elektrické žárovky.


AEG má široký sortiment - nejen domácí elektroniku či šicí stroje


Společnost AEG navazuje na svoji dlouhou historii a tradici, na které je patřičně hrdá. Její sortiment postupně zahrnoval auta (v letech 1902 - 1908), letadla (v letech 1910 - 1918) či šicí stroje a další elektroniku nejen pro domácnost. Společnost se v roce 1900 dokonce podílela na elektrifikaci železnic v okolí Londýna. 


Preciznost a design - hlavní hodnoty AEG


Značka AEG se stala synonymem pro německé inženýrství, design a preciznost. Každý produkt společnosti AEG, tedy i šicí stroj, je vytvořen, vyvíjen a vyroben v duchu hesla "Perfekt in Form und Funktion", tedy "Výborný ve formě i funkci". 


Pro společnost AEG není heslo "Perfekt in Form und Funktion" pouze slogan, ale filozofie. Právě důraz na spojení formy a funkce je obsahem identity společnosti AEG. Jedná se o bohatství, kterým společnost AEG doslova změnila svět průmyslové produkce a které přinesla i pro šicí stroje.


Design jako základ AEG - společnosti nejen na domácí elektroniku a šicí stroje 


Historie společnosti AEG je nerozlučně spjata se jménem profesora Petera Behrense, architekta, který byl v roce 1907 jmenován uměleckým konzultantem společnosti AEG.


Jeho příchodem do společnosti AEG se v produkci masově vyráběného průmyslového zboží změnilo mnohé. Především do té doby bylo zcela obvyklé, že průmyslové firmy se zaměřovaly na produkci výhradně funkčního zboží. Nevěnovaly pozornost estetickému vzhledu svých výrobků, ale sledovaly jen funkčnost produkce. Peter Behrens po svém příchodu do AEG toto začal postupně měnit. 


Behrens přinesl do společnosti AEG zcela novou filozofii, která se zaměřovala na kvalitu designu. Velký důraz kladl na smysl designu, který podle něho nespočívá ve výzdobě funkčních forem, nýbrž je o vytváření forem, které souzní se znaky objektu, a tak vyzdvihují užitečnost nových technologií. Tato myšlenka se stala základem Behrensovy práce. Dílem Behrense nebylo pouze logo AEG či design výrobků AEG, avšak celá korporátní identita včetně početných reklamních kampaní. Behrens tímto způsobem obohatil nejen produkci společnosti AEG v celé šíři jejího sortimentu, který zahrnuje šicí stroje a další elektroniku nejen pro domácnosti, ale též ovlivnil i produkci mnoha dalších společností, které se začaly zabývat designem vlastní produkce.


Dnešní důraz na design průmyslových výrobků tak je výsledkem práce Petera Behrense, na kterou navázala dlouhá řada tvůrčích talentů, jejichž týmy postupně společnost AEG vytvářela. To platí i pro dnes vyráběné šicí stroje. Dnes, více než 100 let po první spolupráci Petera Behrense se společností AEG, stále představuje tento designer nevyčerpatelný zdroj inspirace pro rozsáhlé množství působivých inovací.


Nejvýznamnější milníky historie společnosti AEG, jejíž šicí stroje naleznete v naší nabídce:


1887 - Emil Rathenau založil v Berlíně společnost AEG - Allgemeine Elektrizitäts-Gesellschaft.


1898
- byl zaveden na trh první přenosný vrtací stroj


1907
- přinesla společnost AEG naprostou novinku do průmyslového světa. V tomto roce byl totiž Peter Behrens jmenován do pozice uměleckého konzultanta AEG, čímž se stal celosvětově prvním průmyslovým designerém. 


1938
- O více než 30 let později po nástupu Petera Behrense uvedla společnost AEG svoji první elektrickou lokomotivu. 


1958
- tento rok se stal rokem vytvoření první plně automatické pračky s označením LAVAMAT.


1976
- byla na trh uvedena další novinka. Společnost AEG začala vyrábět první elektronická kamna.
 


1989
- tento rok znamenal pro společnost AEG posun na technologicky vyspělejší úroveň, neboť vstoupila do segmentu identifikačních systémů.


1994
- Již od roku 1970 se pracovníci společnosti AEG zabývali LCD technologiemi. V roce 1994 jejich činnost vyústila do zahájení prodeje prvních LCD informačních systémů, které byly určeny pro venkovní užití. Tyto systémy se uplatnily například na nádražích, letištích a v autobusové dopravě.


KATEGORIE
Nejprodávanější
Platební metody
Naši partneři
Weblogo
Doporučujeme z naší nabídky
 
Cena s DPH: 29 990,- 
ks
 
Cena s DPH: 22 490,- 
ks
 
Cena s DPH: 23 990,- 
ks
 
Cena s DPH: 12 990,- 
ks
Mohlo by vás zajímat

Copyright 2008 © OK business, s.r.o.
Šumavská 416/15 , 602 00 Brno, IČ:26908280, DIČ:CZ26908280, více info v kontaktech © OK business, s.r.o. - všechna práva vyhrazena Šicí stroje
Google
statistics NetDirect
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.