0
0,- 

Rozdíl mezi šicím strojem a overlockem

18.02.2016
Jaký je rozdíl mezi šicím strojem a overlockem? Jaký je rozdíl mezi overlockovými stehy šitými na stroji a na overlocku? Má cenu si kupovat overlock?

Odpověď na poslední otázku je ano - rozhodně má. Overlock a šicí stroj jsou konstrukčně úplně jiné stroje a co nezvládne jeden, dokáže druhý, a naopak. Overlock je zkonstruován tak, aby dokázal v jednom kroku sešít, obnitkovat a oříznout látku po jejích okrajích a hodí se jen pro tento úkon. Šicí stroj dokáže sešívat vrstvy látky kdekoli, neumí je však ořezávat a zpravidla nedostačuje pro začíšťování okrajů u velmi pružných látek.

Overlockové stehy na stroji (kombinace přímého a klikatého, jinak též entlovacího stehu) dokáží do určité míry overlock nahradit a pro občasné domácí šití jsou dostačující. Závisí to na pružnosti a také třepivosti šitého materiálu. Například na sportovní oblečení nebo dresy šicí stroj obvykle nestačí, potřebujete overlock a také coverlock, jinak stehy popraskají.


Pro představu se podívejte na tyto dva diagramy, které znázorňují, jak oba stroje pracují se spodní nití.

Jak funguje overlock:
jak funguje overlock

Jak funguje šicí stroj:


jak funguje šicí stroj


KATEGORIE
Nejprodávanější
Platební metody
Naši partneři
Weblogo
Doporučujeme z naší nabídky
 
Cena s DPH: 29 990,- 
ks
 
Cena s DPH: 22 490,- 
ks
 
Cena s DPH: 23 990,- 
ks
 
Cena s DPH: 12 990,- 
ks
Mohlo by vás zajímat

Copyright 2008 © OK business, s.r.o.
Šumavská 416/15 , 602 00 Brno, IČ:26908280, DIČ:CZ26908280, více info v kontaktech © OK business, s.r.o. - všechna práva vyhrazena Šicí stroje
Google
statistics NetDirect
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.