0
0,- 

Představení šicích strojů podle značek


Šicí stroje jsou něco jako auta – také jich existují stovky modelů, které se liší v ceně, kvalitě, způsobu využití. Na jedné straně jsou levnější, běžné šicí stroje pro domácí použití a na straně druhé existují sofistikované přístroje, které se připojují k počítači. I přesto mají šicí stroje jistá omezení. Šicí stroj je zkonstruován tak, že některé operace nemůže vykonávat. Potom je potřeba využít dalších strojů – overlocků, coverlocků či vyšívacích strojů. Vybrat si můžete z široké nabídky typů šicích strojů, výrobců či modelů.

Při výběru šicího stroje je nutné si nejdříve ujasnit důvody, proč chceme šicí stroj. Chceme zkracovat dlouhé nohavice? Šít závěsy? Zašít roztržené věci? Ušít si nové oblečení? Pokud jsme si ujasnili, na co šicí stroj potřebujeme, je potřeba zvážit, kolik času budeme skutečně u šicího stroje trávit a jaké jsou naše šicí schopnosti.

Zodpovězení těchto základních otázek by nám mělo dát základní představu o tom, jaký stroj potřebujeme. Nezanedbatelným faktorem při výběru šicího stroje je také jeho cena.
 

Šicí stroje se dají podle ceny rozdělit zhruba následovně:


Nižší cenová hladina – šicí stroje jsou určeny pro lehké, občasné a jednoduché šití bez větších nároků na kreativitu. Některé jsou vyrobeny z plastových součástek a nemají tak dlouhou životnost.

Střední cenová hladina – tyto stroje šijí už zvládají riflovinu a podobné materiály bez problémů. Jejich životnost závisí na odpovídajícím užívání a zacházení.

Vyšší cenová hladina - šicí  stroje v této kategorii jsou určeny na pravidelné kvalitní šití. Jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů a mají delší životnost. Tyto stroje jsou zpravidla elektronické a nabízejí kreativní funkce, které uspokojí i náročné uživatele.

 

Základní přehled renomovaných výrobců šicích strojů:


Bernina


Šicí stroje Bernina demonstrují vynikající pověst švýcarských šicích strojů. Stroje Bernina mají celou řadu funkcí pro kvalitní šití a vyšívání. Všechny šicí stroje Bernina jsou odolné, přesné, všestranné a esteticky dokonalé. Bernina šicí stroje mají intuitivní ovládání, širokou škálu funkcí, dají se propojit s PC. Tyto stroje zvládají požadavky profesionálů i začátečníků. Šicí stroje Bernina pro domácí použití najdete pod označením šicí stroje Bernette.
 

Šicí stroj Bernina 330


Elektronický šicí stroj Bernina, který je určen pro domácnost. Šicí stroj Bernina 330 má LCD displej, 40 šicích programů, dlouhé volné rameno a kyvný CB chapač. Stroj si mohou pořídit začátečníci i pokročilí, jeho ovládání je velmi snadné. Na tomto šicím stroji si můžete nastavit délku i šířku stehu.
 

Šicí stroj Bernina Bernette 10


Mechanický domácí šicí stroj Bernina Bernette 10 má 9 šicích programů, kyvný CB chapač a volné rameno. Stroj je velmi stabilní, díky robustní kovové konstrukci. Díky intuitivnímu ovládání je stroj vhodný i pro začátečníky. Na stroji nelze regulovat šířku a délku stehu.
 

Pfaff


Známé a kvalitní šicí stroje Pfaff s dlouhou životností. Pfaff má skvělý výběr inovativních šicích strojů, s různým výkonem a zařízením. Šicí stroj Pfaff si můžete vybrat z jednodušší řady Pfaff Hobby, ze střední řady, či z nejvyšší řady pro náročné – Pfaff Expr

ession. Za vyzkoušení rozhodně stojí i overlocky Pfaff.
 

Overlock Pfaff Hobbylock 2.0


Rychlý a dokonalý overlock Pfaff Hobbylock 2.0 umí šít materiály jako je vlna, froté, džínovina, samet, hedvábí a úplety. Overlock umožňuje nastavit délku stehu, elektronické ovládání rychlosti, má volné rameno a šije 15 stehů včetně rolovaného lemu.
 

Overlock – Coverlock Pfaff 3.0


Stroj Coverlock Pfaff 3.0 běžně šije overlockové i coverlockové (spodem krycí) stehy. Stroj nabízí velký pracovní prostor, ke kterému lze připojit násuvný stolek. Coverlock šije 23 stehů včetně coverlockových, overlockových či rolovaného lemu. Na tomto coverlocku si můžete nastavit napětí nití, diferenciální posuv a délku stehu.
 

Singer


Značka Singer je již od roku 1851 synonymem pro šití. Její šicí stroje se nesou v duchu praktického designu a kreativní inovace. Firma Singer vyrábí moderní a kvalitní šicí stroje pro každou úroveň šití. K hlavním výhodám šicích strojů Singer patří dlouhá životnost, velká přesnost stehů, vysoká spolehlivost, jednoduché ovládání.
 

Šicí a vyšívací stroj Singer Futura XL – 400


Moderní šicí a vyšívací stroj Singer Futura XL – 400 s vyšívací plochou až 260 x 160 mm. Můžete si vybrat ze 125 vyšívacích vzorů a 30 druhů pro klasické šití. Součástí je i USB kabel pro připojení k počítači, dva vyšívací rámečky a základní vyšívací software.
 

Overlock – coverlock Singer 14 T 968


Poloprofesionální overlock – coverlock Singer 14 T 968 má diferenciální podávání, možnost nastavení délky a šířky stehu, automatický navlékač nitě a může šít rychlostí až 1300 stehů za minutu. Stroj ovládá jako overlockové tak coverlockové stehy.
 

Lucznik


Lucznik je legendární polská značka, jejíž tradice sahá až do počátku 20. století. Šicí stroje Lucznik jsou pohodlné na obsluhu, nabízejí mnoho druhů stehů a šicích programů, zpravidla bývají vybaveny celokovovým kyvným CB chapačem či rotačním chapačem.  Šicí mechanismus je vyroben z kovových součástek, což zaručuje vysokou životnost strojů. Šicí stroje Lucznik jsou víc než jen funkční, vyrábějí se také v různých originálních designech. Při nákupu šicího stroje Lucznik Vás jistě zaujme i skvělý poměr kvality a ceny. K šicím strojům Lucznik si můžete vybrat ze široké nabídky příslušenství.
 

Šicí stroj Lucznik 2020 Balladyna II


Elektronický šicí stroj Lucznik 2020 Balladyna II je určen pro domácí použití. Tento šicí stroj je vybaven horizontálním rotač

ním chapačem, volným ramenem, regulací rychlosti šití, šířky a délky stehu, LCD displejem. Vybrat si můžete ze 60 stehů (i patchworkové) a 11 typů knoflíkových dírek. Bez problémů zvládnete šití i více vrstev rifloviny či jiných silných materiálů.
 

Šicí stroj Lucznik 2005 Amelia II


Šicí stroj pro domácí použití Lucznik 2005 Amelia II má 36 šicích programů, 4 overlockové stehy, 4krokové obšívání knoflíkové dírky a možnost dekorativního šití. Je tvořen kovovými částmi a má celokovový kyvný CB chapač.  Stroj je vybaven regulovaným přítlakem patky, funkcí navíjení nití na spodní cívku, osvětlením a celou řadou dalších užitečných funkcí. Tento stroj je taktéž vhodný na šití více vrstev rifloviny.
 

Janome


Mezi šicími stroji Janome si vybere každý. Firma Janome vyrábí výkonné, pohodlné, kvalitní a intuitivní šicí stroje. Z široké nabídky si vybere začátečník, milovník rekreačního šití i náročná švadlenka. Šicí stroje Janome jsou velmi dobře vybaveny, mají vynikající podávací systémy, které zaručí přesné výsledky, a dlouhou životnost.
 

Coverlock Janome Cover Pro 1000 CPX


Coverlock Janome Cover Pro 1000 CPX zpracuje jakkoli pružné materiály. Coverlock disponuje velkým pracovním prostorem, volným ramenem a diferenciální podáváním. Tento coverlock šije spodem krycím (prádlovým) stehem.
 

Šicí stroj Janome 423 S


Šicí stroj Janome 423 S je stroj s robustní kovovou konstrukcí a je vybaven kyvným CB chapačem, volným ramenem, automatickou knoflíkovou dírkou, 43 šicími technikami a 23 programy. Šicí stroj zvládne prošít více vrstev džínoviny.
 

Brother


Domácí šicí stroje Brother jsou určeny pro občasné domácí šití. Šicí stroje Brother mají nižší hmotnost, přesto nabíze

jí celou řadu sofistikovaných funkcí a modelů. Vybrat si můžete mechanický či elektronický šicí stroj. 
 

Šicí stroj Brother NV 10


Snadno ovladatelný šicí stroj Brother NV 10 vybavený volným ramenem, LCD displejem, horizontálním rotačním chapačem, osvětlením plochy a 16 programy. Tento šicí stroj je vhodný také pro začátečníky.
 

Šicí a vyšívací stroj Brother NV 955


Elektronický šicí a vyšívací stroj Brother NV 955 pro domácnosti. Stroj disponuje 129 stehy a 10 typy knoflíkových dírek. Stroj je moderní, snadno ovladatelný a kompatibilní se vzory z vyšívacích karet.
 

Veronica


České šicí stroje Veronica se řadí mezi jedničky na našem trhu a pyšní se titulem nejprodávanější české značky v kategorii šicí stroje. Z šicích strojů Veronica si vybere téměř každý. Veronica klade důraz na vysokou kvalitu.
 

Šicí stroj Veronica Prima 100


Mechanický šicí stroj Veronica Prima 100 je stroj pro občasné domácí šití. Je vhodný především pro začínající švadlenky. Stroj je snadný na obsluhu, především díky funkci „vše v jednom“. Šicí stroj má celokovový kyvný chapač, volné rameno a 4krokovou knoflíkovou dírku.
 

Šicí stroj Veronica Komfort 303


Mechanický šicí stroj Veronica Komfort 303 je vhodný pro veškeré domácí šití. Má 29 šicích programů, kovovou konstrukci, celokovový kyvný chapač, volné rameno, automatické šití knoflíkové dírky, automatický navlékač jehly, nastavení délky a šířky stehu a ořez nitě. Šicí stroj se může využívat i na časté šití. Díky velkoplošným podávacím zoubkům je zaručen hladký posuv i těžších látek.


 

KATEGORIE
Nejprodávanější
Platební metody
Naši partneři
Weblogo
Doporučujeme z naší nabídky
 
Cena s DPH: 29 990,- 
ks
 
Cena s DPH: 22 490,- 
ks
 
Cena s DPH: 23 990,- 
ks
 
Cena s DPH: 12 990,- 
ks
Mohlo by vás zajímat

Copyright 2008 © OK business, s.r.o.
Šumavská 416/15 , 602 00 Brno, IČ:26908280, DIČ:CZ26908280, více info v kontaktech © OK business, s.r.o. - všechna práva vyhrazena Šicí stroje
Google
statistics NetDirect
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.