0
0,- 

Jak vybrat šicí stroj pro dítě

11.12.2015
Rozhodujete se pro nákup šicího stroje pro vaši dceru a nevíte, který vybrat? Aby to nebyla hračka a přesto aby byl šicí stroj vhodný pro dítě? Nabízíme vám přehled strojů, které jsou v současné době na trhu a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Věříme, že vám pomohou při výběru vánočního dárku - šicího stroje.

Denně dostáváme dotazy od zákazníků, jaký šicí stroj mají vybrat pro dceru. Chtějí stroj, který bude pro dítě srozumitelný, přiměřený velikostí, ale aby to nebyla hračka. Zákazníci se zpravidla dotazují ve věku dítěte 10 let, jen vyjímečně ve věku 8 let. Některým zákazníkům vyhovuje nejmenší šicí stroj pro děti, jiní ihned zdůrazňují, že dcera je velmi šikovná a chtějí, aby jej mohla využívat i za pár let, když vyroste nebo i pro maminku na občasné šití v domácnosti. Pojďme si tedy shrnout, jak to s nabídkou "nejmenších" šicích strojů vypadá a co je dobré vědět, než si u nás na Ráji šití.cz šicí stroj objednáte.

Na trhu jsou v současné době oficielně dva stroje deklarované výrobcem jako stroje pro děti. Jedná se o sew mini značky Janome a KD 144 značky Brother. V čem jsou rozdíly?

Janome SEW MINI je nejmenší šicí stroj na trhu a je oficiálně určen pro šití děti. Má nejen speciální patku jako ochranu proti úrazu (patka je udělána tak, aby se dítě pod patku opravdu nemohlo dostat, ne jen kovový chránič), ale navíc používá tzv. bezpečné napětí 12V. Mimo to má stroj malé šlapátko - odpovídající noze dítěte. Stroj nemá na rozdíl od všech ostatních strojů osvětlení a s ohledem na charakter dětského stroje ani možnost výměny patky za jiné druhy patek jako jsou např. lemovací, řasící, atp..

Šicí stroj Brother KD 144 je výrobcem deklarován jako šicí stroj pro děti ve věku 14+, ale je třeba říci, že se jedná o šicí stroj obvyklých parametrů běžných nejlevnějších šicích strojů pro dospělé vč. velikosti, má ale ve výbavě chránič prstů, aby se dítě nedostalo tak jednoduše pod patku nebo se nepopíchalo o jehlu. Samozřejmě, když bude dítě chtít, tak se tam dostane. Proto je třeba zajistit dohled dítěte dospělou zodpovědnou osobou. Stroj používá 230 V a má regulovatelné šlapátko běžné velikosti. Ve výbavě jsou na výběr 3 samolepky, tzn. že dcera si může vybrat, který design se jí více líbí nebo si jej změnit.

Pro zajímavost a rychlejší porovnání jsme Vám na Ráji šití stroje nejen porovnali v níže uvedené tabulce, ale také jsme Vám je vyfotili. Určitě pro Vás bude zajímavé, že uvidíte stroje vedle sebe navíc i s jinými modely Texi Joy, který je v nabídce ve 4 barevných variantách a Lucznik 510 Anna. Šicí stroje Texi Joy 1303  a Lucznik 510 Anna nejsou stroje pro děti, protože nemají chránič prstů ani speciální patku ani napětí 12 V. Ve srovnání s šicím strojem Brother KD 144 jsou však menší a liší se od něj pouze tím, že nemají chránič prstů.


Porovnání nejmenších šicích strojů:

  Janome SEW MINI Brother KD 144 Texi Joy 13  Lucznik 510 Anna
 
Počet stehů 10  14 13 15
Chránič prstů ano  ano  -  -
Typ chapače rotační  rotační kyvný kyvný
Designové panely -  ano  -  -
4 kroková knoflíková dírka ano ano ano  ano
Osvětlení - ano ano  ano
Regulovatelný nožní spouštěč nelze regulovat  ano ano ano
Rozměry nožního spouštěče 8 x 8,5 cm 13 x 8,5 cm 13,5 x 9 cm  13 x 8,5 cm
Napětí 6 V 230 V 230 V 230 V
Možnost výměny patek -  ano  ano  ano
Rozměry stroje
(v x d x h)
24 x 30 x 13 cm 32 x 35,5 x 15 cm 26,5 x 31,5 x 14,5 cm 30 x 37 x 18 cm
Hmotnost stroje 2,5 kg  5,5 kg  4,9 kg 5,4 kg


Foto:U všech strojů pro domácnost, i u dětských, je  pro bezpečnost dítěte nezbytnou podmínkou dohled dospělé zodpovědné osoby. Je třeba dítě zaškolit na šití podle návodu na obsluhu a bezpečnostních pokynů v něm uvedených. I když se jedná u 2 uvedených strojů o stroje pro děti, jak deklaruje výrobce, nejedná se o hračky.


Věříme, že Vám naše nezávislé porovnání na Ráji šití pomohlo a těšíme se na vaši objednávku. Toto objektivní porovnání i foto Vám můžeme nabídnout díky tomu, že na Ráji šití máme nejširší nabídku značek na českém trhu.

KATEGORIE
Nejprodávanější
Platební metody
Naši partneři
Weblogo
Doporučujeme z naší nabídky
 
Cena s DPH: 29 990,- 
ks
 
Cena s DPH: 22 490,- 
ks
 
Cena s DPH: 23 990,- 
ks
 
Cena s DPH: 12 990,- 
ks
Mohlo by vás zajímat

Copyright 2008 © OK business, s.r.o.
Šumavská 416/15 , 602 00 Brno, IČ:26908280, DIČ:CZ26908280, více info v kontaktech © OK business, s.r.o. - všechna práva vyhrazena Šicí stroje
Google
statistics NetDirect
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.